koszkonutek

aka Wojtek Kosior

Kontakt

Tel.:
(+48) 12 350 64 74
Email:
koszko@koszko.org

Oprócz tego koszkonutek zaprasza również do szyfrowania maili: PGP

Portal

 • Od kwietnia 2021 koszkonutek "istnieje" w sieci.
 • Od kwietnia 2021 koszkonutek jest jednym z frajerów używających śmieciowych certyfikatów od Let's Encrypt (nie kpij - to tymczasowe rozwiązanie).
 • Strony w portalu:
  koszko.org
  -
  strona kampani
  koszko.org/koszko.html
  -
  strona domowa
  pray.koszko.org
  -
  strona karteczek modlitwy
  sheets.koszko.org
  -
  strona karteczek zmieniania świata
  git.koszko.org
  -
  repozytoria koszkonutka
  element.koszko.org
  -
  instancja matrix'a

Serdeczna prośba

Do entuzjastów wolnego oprogramowania Do katolików i innych chrześcijan
*niewierzących *wybierających własnościowe programy

Chcecie, żeby ludzie doceniali i wybierali wolne programy, dla dobra ich i społeczeństwa? Uważacie za przykre, że większość osób jest bardzo nieodpowiedzialna i polega w każdej dziedzinie na własnościowych narzędziach, nieokazując ani odrobiny inicjatywy, żeby się przekonać, czy na pewno są dla nich lepsze? Może też spotkaliście się z olewaniem logicznych argumentów?

Wielu katolików czuje się podobnie widząc ludzi odchodzących od Kościoła oraz zagorzałych ateistów w odpowiedzi na wszelkie doniesienia o cudach wymyślających teorie spiskowe dla ich podważenia. A my przecież chcemy dla Was dobrze - żebyście byli naprawdę szczęśliwi i - mówiąc prosto - poszli do Nieba.

Przyjaciele, okażcie taką odpowiedzialność życiową, jakiej oczekujemy od innych i na poważnie zweryfikujcie czy to, co Kościół głosi od 2000 lat, przypadkiem nie jest prawdą.

Jako chrześcijanie staramy się żyć dobrze i odpowiedzialnie. Jako chrześcijanie uznajemy dzielenie się z innymi za coś dobrego. Słyszeliście o wolnym oprogramowaniu? Na logikę to jest coś, co powinno się cieszyć ogromną popularnością wśród chrześcijan. Tymczasem tak nie jest. Dlaczego większość z nas nie stara się budować społeczeństwa odpowiedzialnego, które technologii używałoby w rozsądny sposób, tak, żeby była ona kontrolowana przez człowieka, a nie na odwrót? Dlaczego zamiast zachęcać innych do dzielenia się swoim kodem, katolicy tak często sami swój kod udostępniają jako własnościowy, przez co jego użytkownik jest całkowicie zdany na ich łaskę?

Nie lubimy ignorowania? To i my nie ignorujmy. Lekceważenie jest złe? Więc i my nie lekceważmy. Chcemy, żeby nasze Państwo było niepodległe a Kościoł niezależny? To w pierwszej kolejności my przestawajmy polegać na urządzeniach, programach i serwisach, które odbierają wolność.

Proszę 🥺

Powiedziano mi, że powyższe jest zbyt ogólnikowe i ktoś, kto nic nie wie, niczego nie zrozumie. Jeśli faktycznie nie masz pojęcia, o czym tutaj napisałem, możesz skorzystać z wyszukiwarki internetowej i/lub Wikipedii, żeby dowiedzieć się więcej.